fbpx
Aktualnie czytasz
[PODCAST] Jak Uczyć Futbolu 004: KOR – problem czy wyzwanie? Rozmowa z Łukaszem Panfilem

[PODCAST] Jak Uczyć Futbolu 004: KOR – problem czy wyzwanie? Rozmowa z Łukaszem Panfilem

Efektywna współpraca trenera z rodzicami jego podopiecznych to często klucz do późniejszych sukcesów dzieci w profesjonalnym futbolu. Problemy, które w codziennej pracy szkoleniowca sprawiają rodzice są w ostatnim czasie tematem wielu dyskusji, jednak jak twierdzi gość czwartego odcinka naszego podcastu – rodzice nie są problemem, a wyzwaniem, z którym każdy dobry trener powinien sobie spokojnie dać radę.

Jak współpracować z rodzicami, by ci nie zaburzali naszej pracy na treningach? Jak uświadomić ich, że krzykiem i „dobrymi radami” z trybun nie pomagają swoim pociechom podczas meczu? Co zrobić i jakimi narzędziami pomóc sobie i dziecku w ferworze codziennych obowiązków i nieustannego braku czasu? Wreszcie – czy słynny KOR (Komitet Oszalałych Rodziców) faktycznie powinien nas absorbować w tak dużym stopniu, czy jego istnienie zależy tylko i wyłącznie od komunikacji i relacji, które z rodzicami stworzymy?

W naszej rozmowie na te i wiele innych pytań odpowiada Łukasz Panfil, który całe swoje życie poświęcił edukacji dla sportu. Łukasz to rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu, koordynator studiów podyplomowych i wykładowca z tytułem doktora. Jest także autorem bloga „Młody Zawodnik Bez Tajemnic” i książki „Sportowy Wojownik”, a już niebawem, jak dowiecie się słuchając JUF 004, jego notka biograficzna będzie jeszcze dłuższa!

Konkurs:

Zapewne nie raz prowadząc grupy młodzieżowe spotkaliście się z uporczywym rodzicem. Jak sobie z nim poradziliście? Jak rozwiązaliście powstały problem? Opiszcie krótko tę sytuację, bo Łukasz, dla autora najfajniejszej odpowiedzi, przygotował książkę „Sportowy Wojownik” z dedykacją!

Wychodzimy Wam na przeciw i odpowiedzi konkursowe możecie przesyłać dowolną drogą – mailową (kontakt@ekstratrener.pl), facebookową (wiadomość prywatna lub komentarz pod postem dot. podcastu), a także w komentarzach pod tym wpisem. Pamiętajcie tylko, by zostawić na siebie jakiś namiar! Konkurs potrwa do końca maja.

A! Nie bójcie się konkurencji, bo często wydaje się Wam, że napisać należy Bóg wie co, przez co później okazuje się, że chętnych na wygraną w konkursie… prawie nie ma. Pamiętajcie, że nie ma złych odpowiedzi, a im więcej pojawi się ich na stronie, w tym większym stopniu pomożemy sobie wzajemnie.

Główne wątki tego odcinka:

(01:22) Kim jest i czym się zajmuje Łukasz Panfil?
(05:05) Czy rodzice są problemem we wspieraniu zawodników piłki nożnej?
(07:33) Jaki wpływ z punktu psychologii mają krzyki oraz presja nakładana na dzieci? Trzy role jakie odgrywa rodzic w piłce nożnej.
(15:05) Jak powinien zachować się trener kiedy zawodnik ma cele do zrealizowania narzucone przez rodzica i są one inne niż trenera.
(19:53) Jak reagować w momencie kiedy rodzice „sterują” zawodnikami podczas meczu lub treningu?
(24:55) Pierwsze zebranie jako kluczowy element komunikacji z rodzicami. Jak je zorganizować i co powinniśmy przedstawić?
(30:35) Jak zbudować pozytywną relację na linii trener – zawodnik?
(33:15) Zachowanie rodziców, zawodników wobec sędziego podczas meczu. Jak sobie z tym radzić?
(37:00) Jak sobie radzić ze szczególnie trudnymi rodzicami, którzy mimo rozmów nie zmieniają swojego zachowania?
(41:55) Jak reagować kiedy rodzice drużyny przeciwnej „komentują” non stop mecz, a trener tejże drużyny nie zwraca na to uwagi?
(45:45) Jak zagospodarować czas dzieciom podczas całodniowego turnieju?
(49:05) „Rodzic Sportowego Wojownika, czyli sport uczy życia” – kilka słów o nowej książce Łukasza.
(53:20) 50 zasad „Sportowego Wojownika”.
(58:05) Konkurs 😉

Przeczytaj lub pobierz transkrypt tego odcinka, kliknij tu >>

Linki do artykułów lub stron, o których mówiliśmy w tym odcinku:

Zobacz też

1. Nasz facebookowy profil – facebook.com/EkstraTrener
2. Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu – wszic.pl
3. Sportowy Wojownik – książka edukacyjno-samorozwojowa dla młodych zawodników autorstwa Łukasza – sportowywojownik.pl
4. Blog „Młody Zawodnik Bez Tajemnic” – upyou.pl/mlody-zawodnik-bez-tajemnic
5. „Młody Zawodnik Bez Tajemnic” na Facebooku – facebook.com/MlodyZawodnikBezTajemnic
6. Platforma UpYourLevel – upyou.pl
7. Asystent Trenera – wydanie specjalne – „Długofalowy rozwój młodego piłkarza” – sklep.asystent-trenera.pl
8. Artykuł Łukasza „Sport dzieci. Jak nie zostać członkiem Klubu Szalonego Rodzica” – junior.sport.pl/junior/1,135918,19054159,sport-dzieci-jak-nie-zostac-czlonkiem-klubu-szalonego.html
9. Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” – http://zpodworkanastadion.pl/

Oceń podcast „Jak Uczyć Futbolu”:

Jeżeli korzystasz z aplikacji „Podcasty” na iPhone:
1) wpisz w wyszukiwarce aplikacji Jak Uczyć Futbolu,
2) w sekcji „Podcasty” kliknij na Jak Uczyć Futbolu,
3) przejdź do zakładki „Recenzje”,
4) kliknij „Napisz recenzję”.

Jeżeli korzystasz ze Stitchera (Android):
1) wejdź na stronę ekstratrener.pl/stitcher,
2) przewiń stronę w dół, aż do „Show Ratings ans Reviews”,
3) kliknij „Write a review”.

Licencja:

 Licencja Creative Commons

5 komentarzy
  • Niestety na dłuższą metę nie da się tego słuchać. Musicie zainwestować w jakieś mikrofony i mikser, żeby lepiej zbierać dźwięk. Jest taki pogłos, że momentami ciężko zrozumieć co jest mówione i jest to strasznie męczące.

    • Dziękujemy za opinię, mimo że nie jest ona do końca pozytywna. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest idealnie i ciągle walczymy z tym tematem; technicznych niuansów wciąż się uczymy, chociaż według wielu podcasterów, z którymi konsultowaliśmy wspomniany problem, przyczyna leży w pomieszczeniu, w którym nagrywamy. To zmieniamy z kolei praktycznie co odcinek… Łatwiej byłoby z profesjonalnym studio, jednak jesteśmy przekonani, że znajdziemy odpowiednie miejsce! Jeśli chodzi o mikrofony, które zakupiliśmy w marcu, to prezentują solidny poziom i nie kosztowały 9 zł / sztuka 😉 Dodatkowo zainwestowaliśmy w mikser, tym bardziej zależy nam więc na wyeliminowaniu echa. Liczymy też na kolejne komentarze przy okazji następnych odcinków, byśmy Wasze opinie mogli skonfrontować z naszymi działaniami ?

  • Do Krytyk. Co ty sprzedajesz taki sprzęt że szukasz klientów? Jeżeli chodzi o merytoryczny aspekt Podcastu – określę jednym słowem REWELACJA!

  • Kolejny solidny podcast ! Słucham najczęściej jeżdżąc autem i nie mam żadnego problemu z dźwiękiem, wszystko bardzo dobrze 🙂

    • Dzięki za informacje. Najważniejszy jest aspekty merytoryczny, ale cieszymy się, że jakość również jest w porządku 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top