fbpx
Aktualnie czytasz
Jak ataki bocznymi sektorami boiska buduje Zagłębie Lubin?

Jak ataki bocznymi sektorami boiska buduje Zagłębie Lubin?

Piotr Stokowiec i Łukasz Smolarow

Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin, podczas Konferencji Piłkarskiej Football Lab Workshop przedstawił siedem różnych sposobów budowania ataków w bocznych sektorach boiska. Jedno z zaprezentowanych ćwiczeń przedstawiliśmy na animacji w Protrainup.

Opis ćwiczenia:
Faza budowania akcji rozpoczyna się poprzez głębokie zejście defensywnego pomocnika (6), który otrzymuje piłkę od jednego ze stoperów (w tym przypadku – 4). W tym czasie bramkarz używa jednej z dwóch komend: „czas” lub „plecy”. Poniżej animacja po okrzyku „czas”, po której defensywny pomocnik spokojnie rozgrywa piłkę do boku, następnie futbolówka zostaje wycofana do stopera (5), który podaje silnie do bocznego pomocnika (7). W międzyczasie boczny obrońca (2) schodzi do środka boiska w celu rozegrania piłki wstecznej ze skrzydłowym (7), który dynamicznie wychodzi na pozycję, gotowy do przyjęcia podania prostopadłego od bocznego obrońcy (2). Akcja toczy się w sposób ciągły, na obie bramki. Można ją zakończyć również dośrodkowaniem i krzyżową wymianą napastników podczas ich wejścia w pole karne.

W tym ćwiczeniu zwracamy uwagę na:
– ruch od i do piłki;
– przyjęcie kierunkowe;
– dokładne podanie;
– ODPOWIEDNIE TEMPO AKCJI.

Modyfikacja:
W przypadku komendy „plecy” następowało zagranie piłki do bramkarza, który później otwierał grę poprzez podanie do jednego z wysoko ustawionych bocznych obrońców.

Napisz komentarz (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top