fbpx
Aktualnie czytasz
#AT30 – recenzja

#AT30 – recenzja

Początki moich recenzji kolejnych „Asystentów Trenera” stają się nudne… No ale jak nie zacząć od pochwały wywiadu numeru, który jest obsadzony tak mocno?!

Stanisław Czerczesow z reprezentacją Rosji doszedł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Wcześniej po mistrzostwo Polski sięgnął z warszawską Legią. Były bramkarz Sbornej ma zatem o czym opowiadać.

Specjalistyczną rozmowę z nim, na temat szkolenia i trenowania, czyta się z wielką przyjemnością. Rozmowa z Czerczesowem dodatkowo została wzbogacona o materiał przygotowany przez jego asystenta – Vladimira Panikova – który podzielił się w jaki sposób, pod kątem przygotowania fizycznego, Rosjanie przygotowywali się do mundialu.

Bardzo obszerna i merytoryczna jest również nasza rozmowa z Tomkiem Tchórzem, który wyjaśnia czym jest Periodyzacja Taktyczna. Pierwsza część zapisu treści podcastu „Jak Uczyć Futbolu” 017 to, jak sam autor twierdzi, ta mniej ciekawa. Z tego miejsca zapraszamy razem więc do AT 31!

Pracujący obecnie jako drugi trener w Wiśle Płock Tchórz cierpliwie i dogłębnie odpowiada na temat PT. Wokół tej technologii pracy w ostatnich miesiącach i latach wytworzyło się sporo mitów, a Tomek, autor książki „Periodyzacja Taktyczna. Logika z innego świata” wraca do korzeni – i swoich relacji z profesorem Vitorem Frade. Nieskromnie – zachęcam, bo warto.

Moją największą uwagę przykuł natomiast artykuł Pawła i Sebastiana Kalinowskich pt. „Co z tą piłką?”.

– W Niemczech z dużą łatwością można znaleźć rokroczne konkursy na stanowisko trenerów akademii takich zespołów jak Bayern Monachium, Borussia Dortmund, HSV Hamburg czy Hoffenheim – czytamy w tekście.

Przemyślenia na temat przeniesienia biznesowych wzorców do sportu mam już od bardzo od bardzo dawna. Wciąż nie potrafię zrozumieć, dlaczego korporacyjny ład i porządek nie może zagościć w korytarzach choćby większości piłkarskich klubów w kraju nad Wisłą?

„Na odwrocie” polecam natomiast wywiad ze Sławomirem Czarnieckim, polskim koordynatorem Akademii Bayeru Leverkusen. Niemcy to szkoleniowy top i zawsze warto się od nich uczyć. Bo każda ciekawostka może okazać się czymś możliwym do przeniesienia na nasz grunt.

PRZEMYSŁAW MAMCZAK

Jeżeli chcecie dodać od siebie kilka słów odnośnie tego numeru „Asystenta Trenera” zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Napisz komentarz (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top