fbpx
Aktualnie czytasz
#AT31 – recenzja

#AT31 – recenzja

Najnowszy numer „Asystenta Trenera” pokazuje, na jak wielu płaszczyznach czasopismo to spójne jest z naszym „Jak Uczyć Futbolu”. Nie tylko w kontekście wartości, którą dajemy ambitnym trenerem piłki nożnej, ale także treści – zarówno my, jak i ekipa AT, obserwujemy trendy i doceniamy ludzi, którzy powinni znaleźć się na łamach!

Lwią część najnowszego numeru AT stanowi zatem materiał z Rakowa Częstochowa. Marcin Papierz przygotował fantastyczny, bardzo konkretny i merytoryczny zbiór tekstów z zimowego zgrupowania mistrzów I ligi w Turcji.

Słuchacze naszego podcastu wiedzą, jak otwarty i transparentny jest sztab Rakowa – gościli już u nas przecież analityk Wojciech Makowski, drugi trener Maciej Kędziorek oraz sam „number one” – Marek Papszun.

Wszyscy o kulisach swojej pracy opowiadali bez wielkich tajemnic.

Papszun w AT31 zdradza z dużymi szczegółami, jak wyglądał okres przygotowawczy Rakowa do rundy wiosennej. To wiedza, która jest warta zdecydowanie więcej niż 25 złotych!

Poza jednak materiałem od pierwszego trenera Rakowa, dowiadujemy się również jak funkcjonuje jego sztab, czym zajmują się poszczególni jego członkowie oraz jak wygląda harmonogram kolejnych dni na zgrupowaniu czy treści jednostek treningowych, które podczas niego się odbywają.

Praktycznie zawsze chwalimy tematy numeru w AT, ale ten z Częstochowy wyróżnić musimy szczególnie. Dobra robota panowie!

O ile o zadaniach trenerów Kędziorka czy Makowskiego więcej dowiedzieliśmy się już dość dawno temu, dzięki spotkaniom przy okazji nagrań JUF, o genialne treści materiał uzupełnił Michał Garnys, który szalenie dokładnie i szczegółowo „przeszedł” przez okres przygotowawczy z perspektywy szkoleniowca odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne.

Na co w Rakowie kładziono akcenty i w jakich momentach? W jakiej formie pracowano? Kiedy potrzebna była regeneracja i w jaki sposób się odbywała? Wielka garść przydatnych i, co najważniejsze, sprawdzonych w praktyce informacji!

Poza tematem numeru, który zajmuje ponad jedną trzecią czasopisma, spodobał się nam również obszerny artykuł Anny Janczewskiej: „Trening mentalny młodych piłkarzy nożnych”.

Znów znaleźliśmy tam wielu szczegółów i sposobów, które wykorzystać można choćby jadąc na obóz piłkarski.

Jak wyglądać może trening mentalny rozłożony na kilka dni?

Pani Janczewska każdy kolejny dzień w pracy przedstawiła tak dokładnie, że można go na swoją drużynę przenieść w skali 1:1. I wyciągać swoje wnioski, analizując cały proces.

W AT31 znajdziecie też drugą część naszej rozmowy z Tomkiem Tchórzem, który wyjaśnia czym jest Periodyzacja Taktyczna według Vitora Frade, czyli jej portugalskiego twórcy.

Zobacz też

W czasopiśmie „Trener” z kolei, na odwrocie, bardzo spodobały się nam natomiast konspekty z Talent Pro. Same ćwiczenia to tylko wycinek działań podjętych w Esteponie, niemniej dają one ogólny pogląd na temat pracy z najlepszymi. I na temat drogi obranej przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Wszystko w jedną całość łączy się z wydanym niedawno suplementem Narodowego Modelu Gry pt: „Trening Pozycyjny”. Wszystkim, którzy na dodatkowych zajęciach rozwijają wyróżniające się jednostki w swoich klubach, taki poglądowy materiał może bardzo pomóc.

To tyle, jeżeli chodzi o nasze spojrzenie. Jakie jest wasze?

Żeby nie było zbyt pozytywnie, zdziwił nas niestety brak rubryki… „Podyskutujmy…”.

Chwalony przez nas element nie zmieścił się tym razem? Czy może nikt nie podesłał własnych przemyśleń? Jeżeli to drugie – musimy wszyscy wziąć się w garść. Kiedy skończymy dyskutować o szkoleniu, skończymy się przecież rozwijać!

PRZEMYSŁAW MAMCZAK

Jeżeli chcecie dodać od siebie kilka słów odnośnie tego numeru „Asystenta Trenera” zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Napisz komentarz (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top