fbpx
Aktualnie czytasz
#AT33 – recenzja

#AT33 – recenzja

– Dziś piłka nożna na poziomie młodzieżowym oraz seniorskim to dwie różne dyscypliny sportu (…) Seniorzy i młodzieżowcy to zupełnie coś innego. Jeśli ktoś chce pracować z dorosłymi, niech jak najszybciej podejmuje zatrudnienie choćby w amatorskich ligach, byle z seniorami – mówi Marek Zub w najnowszym „Asystencie Trenera”.

Zub ostatnio pracował w Żalgirisie Wilno, wcześniej trenował również w Kazachstanie, na Białorusi, Łotwie i w Chinach. Rozmowa z nim to prawdziwa kopalnia wiedzy. Dla nas tym razem w kategorii „tekst numeru” – zwyciężył zdecydowanie 🙂

Były szkoleniowiec m.in. GKS-u Bełchatów czy Widzewa Łódź opowiedział wiele ciekawostek na temat trenerskiego życia.

Podzielił się licznymi doświadczeniami, jak choćby tymi związanymi z jego wizją gry. Zuba identyfikuje się z „grą w piłkę”, naciskiem na jej posiadanie. Ten zachowuje jednak zdrowy rozsądek i wszędzie szuka złotego środka: – Zgadzam się, że przy budowie zespołu trzeba zaczynać od defensywy, nie polemizuję z tym twierdzeniem – ocenia.

Na temat ataku pozycyjnego sporo treści przygotowali też analitycy kadry U-21 Czesława Michniewicza, którzy pomagali mu podczas ostatniego Euro: Krzysztof Paluszek, Piotr Urban i Miłosz Stępiński. To temat numeru.

Na wyróżnienie w #AT33 z naszej strony zasłużyły także teksty Leszka Janiczaka i Łukasza Kawy (o odbudowie Hutnika Kraków) oraz Jakuba Śpiegowskiego (na temat belgijskich rozgrywek młodzieżowych i dribbling football).

W ostatnim Asystencie opublikowaliśmy także nasz podcast z Markiem Śledziem. Pierwszą część dyskusji z siedemnastego odcinka „Jak Uczyć Futbolu” warto sobie jednak odświeżyć, bo słowa dyrektora akademii Rakowa Częstochowa są ponadczasowe.

Jak zwykle z zainteresowaniem prześledziliśmy również relacje ze stażów. Tym razem w pięknej graficznej oprawie akademię Valencii przedstawił Dawid Kroczek, a Rafał Legierski, Dariusz Rucki i Adam Buzek podzielili się wnioskami, które przywieźli z imponującego centrum Red Bulla Salzburg w Liefering.

Zobacz też

PRZEMYSŁAW MAMCZAK

Jeżeli chcecie dodać od siebie kilka słów odnośnie #AT33 zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Napisz komentarz (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top