fbpx
Aktualnie czytasz
VII Kongres Psychologii Sportu – relacja

VII Kongres Psychologii Sportu – relacja

Biznes od lat czerpie wiele wzorców ze sportu. Dlaczego sport nie potrafi więc czerpać z biznesu?

Takie pytanie zadajemy sobie po dwudniowym VII Kongresie Psychologii Sportu w Warszawie, wciąż nie potrafiąc na nie odpowiedzieć.

Wojciech Herra znów zrobił prawdziwe show. Znów oparł je o „Cud w Lake Placid” i olimpijczyków, znów o Krzysztofa Gonciarza, ale nie zabrakło też nowych inspiracji.

fot. Kongres Psychologii Sportu

Igrzyska w PyeongChangu, historia Ester Ledeckiej, 17-letni Redmond Gerard, który prawie zaspał 'na olimpijskie złoto’ czy jego rówieśniczka Chloe Kim tweetująca na minuty przed startem również po złoto… Czasy się zmieniają?

Jak zwykle sposób prezentacji organizatora Kongresu zaimponował przybyłym do stolicy i pozwolił w dobrych nastrojach powrócić do domów. Pomimo niekorzystnych warunków na drogach.

Wojciech Herra mówił o trzech rolach trenera: instruktora, mentora i stratega. No ale jak to jest z tym biznesem? Dlaczego kluby, np. piłkarskie, nie mogą funkcjonować jak poważne korporacje? Dlaczego rozwiązania, które na całym świecie są normą, w futbolu wciąż nie są możliwe do wdrożenia?

Trochę dziwna jest to dziedzina. Szczególnie w kontekście pracy dla nas, trenerów. Ale to nie zwalnia nas z obowiązku rozwoju.

Tego związanego z treningiem mentalnym również. Warsztaty dotyczące samoregulacji, ćwiczenia koncentracji czy budowanie zafuania. Na pewno patenty Michała Dąbskiego, Snezany Stoljarovej czy Marii Bober wykorzystamy w codziennej pracy.

Wielu trenerów nie widzi sensu pracy nad sferą mentalną. Wydaje im się, że poziom, na którym pracują, nie współgra z wyższymi wartościami, które niesie praca nad psychologią zawodnika.

Ale czy w trakcie np. obozu nie warto spróbować czegoś nowego? Sprawdzić, jak wpłynie na zespół? I zarazem rozwinąć siebie?

Naszym zdaniem warto, dlatego w październiku znów wybieramy się do Warszawy na Kongres! 😉

KONGRES PSYCHOLOGII SPORTU to wydarzenie, które odbywa się co pół roku i w którym udział biorą ludzie związani z najróżniejszymi dyscyplinami sportu. W pierwszym dniu prelekcje odbywają się w formie wykładów. Drugi dzień to z kolei część warsztatowa, podzielona na bloki: Zawodnik, Trener Seniorzy, Trener Juniorzy i Rodzic (choć w VIII edycji spodziewana jest kosmetyczna zmiana – blok Rodzic zamieniony zostanie na Komunikację).

Każda kolejna edycja Kongresu Psychologii Sportu to dwa intensywne dni, na których pozyskać można sporo ciekawych informacji i praktycznej wiedzy. My pojawiamy się na nim regularnie, a w ramach współpracy z organizatorami – również dla Was na październik przygotujemy po raz kolejny specjalne zniżki.

Więcej informacji na temat Kongresu znajdziecie na stronie: kongrespsychologiisportu.pl

Napisz komentarz (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top