fbpx
Aktualnie czytasz
#AT36 – recenzja

#AT36 – recenzja

Czas kwarantanny w domu sprzyja nadgonieniu zaległości związanych z lekturą czasopisma „Asystent Trenera”. Właśnie ukończyliśmy najnowszy numer – AT 36.

Tym razem zrecenzujemy go dość krótko. Bardzo mocno spodobał nam się artykuł o strukturze pracy w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki. Dawid Kroczek z Adrianem Jareckim opisują swój mikrocykl i zasady panujące w szatni zespołu, który prowadzą.

Już w przeszłości na łamach Kroczek opisywał pracę „przy pomocy” periodyzacji taktycznej. Teraz dołożył praktyczną stronę, za którą idą… wyniki.

Dla nas – zdecydowanie tekst numeru. A także jeszcze jeden argument za tym, by z Dawidem jak najszybciej po powrocie do rzeczywistości spotkać się w „Jak Uczyć Futbolu”.

Na temat środków treningowych i zasad, które niewiele wspólnego mają z grą, napisał z kolei Tomasz Oleksy. W bardzo skondensowany sposób zestawił powielane przez środowisko, a często niedostrzegane błędy. Również warto się zapoznać i błędów tych unikać.

Jak zwykle w AT nie zabrakło wiedzy z najwyższej półki. Tym razem o zarządzaniu drużyną w dniu meczowym opowiedział Aleksandar Vuković. Serb skupił się raczej na psychologicznych aspektach podejścia do zespołu, ale przeżyć z nim najważniejszy dzień mikrocyklu – na pewno warto.

Pragniemy też zwrócić uwagę na odświeżonego wizualnie „Trenera”. Za zmianą szaty graficznej poszła też jakość. Szczególnie spodobał nam się wywiad z Czesławem Michniewiczem. – Czasami pojawia się argument, że piłkarz nie może się nudzić treningiem. To bzdura. Zajęcia mają służyć opanowaniu pewnych kluczowych, często podstawowych, umiejętności. Przykładowo, Włosi mnóstwo czasu poświęcają na taktykę, którą doprowadzają do perfekcji. To później procentuje podczas meczu – mówi selekcjoner kadry do lat 21.

Napisz komentarz (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Scroll To Top